Warszawa – Praga Północ – Kamienica Sprzeczna 6

Ulica Sprzeczna 6 – kamienica mieszkalna na Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Piętrowa kamienica została wzniesiona przed 1939 rokiem. Posiada kilka lokali mieszkalnych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej jej właścicielami byli Hersz Moszek Stokman i Gilta Chaja. W 1945 roku kamienica przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta.

Kamienica przy Sprzecznej 6 jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków.

[http://www.twoja-praga.pl/]

 

Świetnie, czyli już wiemy co możemy się dowiedzieć z innych stron w internetach o tym obiekcie, teraz ja dodam 3 grosze, może nawet 15? Kto to wie. Więc obiekt jest jeszcze zasiedlony? Został jeszcze ostatni mohikanin, na jak długo tego nie wiem, nie wiem jaki jest dalszy los obiektu. Jest w tragicznym stanie, za obiektem jest miejscówka gdzie odbywają się pijatyki. Cały rewir jest dość trunkowy. Ja tam kocham Pragę północ choć sam pochodzę z południowej części. Klimat jest, nie wiem jak długo jeszcze…Pragnę dodać że cały obiekt jest cały upiększony moim ulubionym tematem, śladami po kulach (bullet holes)

No więc jest tak, obok stawiane są apartamentowce i ta malutka kamieniczka może zostać wchłonięta, zburzona itp, itd. Kamieniczka jest pod ochroną konserwatora ale jak wiadomo moneta rządzi światem i przypadkowo cały obiekt może się zapalić i nie będzie już czego odbudowywać…