Warszawa – Praga Południe – Kamionek – Kamienica Chodakowska 33

Ulica Chodakowska 33 – kamienica wielorodzinna na Kamionku w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Trzypiętrowa kamienica w narożniku ulicy Chodakowskiej i Mińskiej wzniesiona przed 1939 rokiem. Posiada kilkanaście lokali mieszkalnych. W 1945 roku kamienica przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta. Obiekt jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

[https://www.twoja-praga.pl]

 

W urągających godności warunkach mieszkają lokatorzy kamienicy przy Chodakowskiej 33. W budynku na Pradze-Południe brakuje ciepłej wody, centralnego ogrzewania i łazienek.

Dziki Zachód

Ciemne ulice, podejrzane zaułki… Tak wyglądała najgroźniejsza dzielnica Warszawy

Przedwojenny budynek komunalny nigdy nie był remontowany. Znajdujące się na podwórzu wspólne toalety jakiś czas temu zamknięto. Władze Pragi Południe rozkładają ręce – remont nie był możliwy, bo pojawiły się roszczenia do budynku. Jednak, jak mówi rzecznik dzielnicy Andrzej Opala, właśnie je oddalono. Wkrótce ma zapaść decyzja, ​kto przejmie kamienicę: Skarb Państwa czy dzielnica. Jeśli ta ostatnia, remont będzie można rozpocząć niemal natychmiast, bo pieniądze na ten cel są już zarezerwowane. – Może się okazać, że potrzebna będzie tak zwana pełna rewitalizacja kamienicy, wtedy zadbamy o to, żeby mieszkańcy dostali lokale zastępcze o, mam nadzieję, lepszym standardzie niż mają w tej chwili – mówi Opala. Wyremontowana kamienica zyska dostęp do ciepłej wody i , co za tym idzie, znajdą się w niej łazienki. Służby mają też podłączyć centralne ogrzewanie.

[http://warszawa.eska.pl]